Dzień Pluszowego Misia - Filia Makolno

,, DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA" Mały, duży, bury, kolorowy, milutki, z kokardą czy w kubraczku.... Każdy ma, bądź miał własnego ulubionego misia pluszowego. Jest to jedna z najpopularniejszych zabawek w Europie już od XIX wieku! Miś pluszowy nieodłącznie kojarzony jest z beztroskim czasem dzieciństwa. Wiele razy, pewnie dla Was był kumplem do zabawy, kompanem podróży, przyjacielem, któremu można wszystko powiedzieć, antidotum na nocne koszmary. Dzień Pluszowego Misia obchodzimy 25 listopada. Święto jest bardzo sympatyczne i coraz powszechniej obchodzone na całym świecie, a jego data wcale nie jest przypadkowa, bo właśnie tego dnia przypada rocznica powstania tej maskotki.

Z tej okazji, dnia 23 listopada, w Przedszkolu lokalnym w Mąkolnie, zostało zorganizowane przy współpracy z Biblioteką Publiczną wyżej wymienione święto. Spotkanie rozpoczęło się od powitania wszystkich przedszkolaków, zapoznania dzieci z historią pluszowego misia oraz przypomnienia najsławniejszych bohaterów spotkanych w dziecięcej literaturze. Następnie dzieci obejrzały prezentację multimedialną o znanych i lubianych misiach z dziecięcych bajek. Kolejnym punktem spotkania była gimnastyka z misiem, rzut misiem do kosza, przeciąganie liny, misiów zagadki oraz malowanie portretu. Dzieci wspaniałe poradziły sobie podczas zabawy. Następnie wspólnie ze swymi maskotkami dzieci wesoło bawiły się przy muzyce. Cała zabawa zakończyła się wspólnym poczęstunkiem , ten dzień w przedszkolu pełen był uśmiechu oraz wspólnej zabawy. Wszyscy z niecierpliwością czekają już na kolejne Święto Pluszowego Misia.