Filia w Lubstowie-Czytajmy naszym dzieciom!

FILIA W LUBSTOWIE.

CZYTAJMY NASZYM DZIECIOM !!!

Dzieci uczą się słownictwa i struktur gramatycznych przez słuchanie naszej mowy. Słuchanie czytanej przez nas literatury dziecięcej wprowadza nasze maluszki do nieznanego świata pojęć i słów. Głośne czytanie wzbogaca jego język, uczy prawidłowego formułowania myśli oraz budowy zdań zgodnie z zasadami gramatyki. Codzienne czytanie dziecku jest czynnością niezbędną w życiu i rozwoju młodego człowieka, ponieważ wspiera jego rozwój psychiczny, intelektualny i społeczny. Wspólne czytanie to najskuteczniejsza strategia wychowawcza, która sprawia dziecku wielką radość oraz pozostawia piękne wspomnienia. Zorganizowanie chwili czasu na wspólne czytanie jest niezmiernie łatwe i nie wymaga jakiegoś szczególnego przygotowania. „Dlaczego warto czytać naszym dzieciom?”- to temat odczytu, który przedstawiła bibliotekarz Ewa Prętnicka na spotkaniu z rodzicami w lubstowskim przedszkolu. Spotkanie odbyło się 04-02-2019 roku z inicjatywy pani Beaty Frontczak.