Rozstrzygniecie konkursu ...

Rozstrzygnięcie konkursów

W dniu 12 grudnia nasza biblioteka gościła laureatów konkursów przygotowanych przez Bibliotekę, Burmistrza miasta Sompolno Romana Bednarka oraz Gminną Komisję do Spraw Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Sompolnie.

I konkurs dotyczący Opowiadania rysunkowego, pt. „Boże Narodzenie w moim domu” został skierowany do najmłodszych dzieci i miał na celu przybliżenie tradycji i wartości jakie niosą święta Bożego Narodzenia mające ogromne znaczenie w życiu każdego z nas.  Dzięki stworzonym opowiadaniom dzieci pokazały jak świętują przy zachowaniu tradycji pokoleniowych, które są istotnym elementem.

II konkurs z zakresu profilaktyki uświadczył nas jak jesteśmy narażeni na wszelkiego rodzaju pokusy, niestety najczęściej uzależniające.  Najlepszym przykładem do współczesnych czasów jest Internet, który niesie ogromne możliwości, ale poniekąd może okazać się zgubnym narzędziem cywilizacji. Młodzież poprzez  plakaty daje nam sygnał aby otworzyć szeroko oczy i zacząć żyć.
Dlatego jak mówi jedno z haseł konkursowych „Wylogujmy się z internetu, a zalogujmy do życia”

Dziękujemy wszystkim uczestnikom, rodzicom i nauczycielom za zaangażowanie i poświęcony czas.