DYREKTOR MIEJSKO-GMINNEJ  BIBLIOTEKI PUBLICZNEJ W SOMPOLNIE
ogłasza nabór na stanowisko
młodszego bibliotekarza - w Filii Bibliotecznej w Mąkolnie

Wymagania kwalifikacyjne kandydata

1. Wymagania niezbędne (formalne):
    a) obywatelstwo polskie,
    b) pełna zdolność do czynności prawnych oraz korzystanie z pełni praw publicznych,
    c) posiadanie stanu zdrowia pozwalającego na zatrudnienie na tym stanowisku,
    d) niekaralność za umyślne przestępstwo ścigane z oskarżenia publicznego lub umyślne przestępstwo skarbowe,
    e) nieposzlakowana opinia,
    f) wykształcenie wyższe oraz kwalifikacje bibliotekarskie uprawniające do pracy  na stanowisku bibliotekarza,
    g)  staż pracy w bibliotece,
    h) wiedza z zakresu bibliotekarstwa i pracy w bibliotece,
    i) cechy osobowe i umiejętności niezbędne do bezpośredniej pracy z czytelnikiem.

Osoba zatrudniona w charakterze młodszego bibliotekarza  Filii Bibliotecznej w Mąkolnie wykonywać będzie pracę na samodzielnym stanowisku pracy.

1. Wymagania dodatkowe:
    a) znajomość podstawowych aktów prawnych dotyczących funkcjonowania bibliotek ze szczególnym uwzględnieniem: ustawy o bibliotekach, ustawy o organizowaniu i prowadzeniu działalności kulturalnej
    b) komunikatywność i sumienność
    c) umiejętność dobrej organizacji pracy
    d) mile widziana obsługa programów graficznych

Zakres wykonywanych zadań na stanowisku:

1.      Prowadzenie Filii Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Sompolnie,

2.      Organizowanie form pracy z czytelnikiem, służących popularyzowaniu książki, nauki i czytelnictwa,

3.      Gromadzenie, opracowywanie, przechowywanie i ochrona materiałów bibliotecznych,

4.      Obsługa użytkowników, przede wszystkim udostępnienia zbiorów oraz prowadzenie działalności informacyjnej, zwłaszcza informowanie o zbiorach własnych, innych bibliotek,  a także współdziałanie z instytucjami w tym zakresie,

5.      Prowadzenie działalności bibliograficznej, dokumentacyjnej dotyczącej Gminy Sompolno,

6.      Sporządzanie sprawozdań, analiz, planów z działalności biblioteki,

7.      Utrzymanie ładu i czystości w bibliotece.

Wymagane dokumenty:

a) list motywacyjny,
b) życiorys (CV), z adresem do korespondencji i numerem telefonu,
c) kopie dokumentów poświadczających wykształcenie,
d) inne dodatkowe dokumenty o posiadanych kwalifikacjach i umiejętnościach,
e) kopie świadectw pracy lub innych dokumentów potwierdzających staż pracy,
f) oświadczenie kandydata o niekaralności i korzystaniu z pełni praw publicznych,
g) oświadczenie kandydata o braku przeciwwskazań zdrowotnych do zatrudnienia na stanowisku bibliotekarza
h) dokumenty aplikacyjne (list motywacyjny i CV) winny być opatrzone klauzulą:
 „Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych dla potrzeb niezbędnych do realizacji  konkursu zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 roku o ochronie danych  osobowych (Dz.U. z 2002 r. nr 101 poz.926 z późn.zm) i podpisem.

Warunki zatrudnienia:

a). Wymiar czasu pracy -  1 etat, godziny pracy od  9.00 do 17.00,

b). Miejsce pracy – Filia Miejsko- Gminnej Biblioteki Publicznej w Sompolnie,

Mąkolno ul. Szkolna,  62-610 Sompolno

Termin i miejsce złożenia wniosku o przystąpienie do konkursu:

1) Wymagane dokumenty aplikacyjne (własnoręcznie podpisane) należy składać w zamkniętej kopercie z dopiskiem „Nabór na stanowisko młodszego bibliotekarza Filii w Mąkolnie” do dnia 05 stycznia 2016 r.do godziny 15:00 osobiście w siedzibie Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Sompolnie lub przesłać pocztą na adres: Miejsko -Gmina Biblioteka Publiczna w Sompolnie, 62-610 Sompolno, ul. Piotrkowska 8.

2) W przypadku wysłania aplikacji drogą pocztową, decyduje data wpływu do Miejsko-  Gminnej Biblioteki Publicznej w Sompolnie.
Aplikacje, które wpłyną niekompletne lub złożone po wyznaczonym terminie nie będą rozpatrywane.

Uwagi końcowe:

Dostarczone dokumenty zostaną poddane analizie przez Komisję Rekrutacyjną powołaną przez Dyrektora Miejsko -Gminnej Biblioteki Publicznej w Sompolnie.
W wyniku analizy dokumentów, komisja wytypuje listę kandydatów, którzy spełniają wymagania formalne określone w ogłoszeniu.

Informacja o wynikach naboru umieszczona zostanie na stronie internetowej Miejsko- Gminnej Biblioteki Publicznej w Sompolnie.

InformacjeInformacje:

Utworzono dnia: 28.12.2015

Dokument wprowadził:
Gerard Posłuszny

Dokument opublikował:
Administrator główny

Historia publikacjiHistoria publikacji:

29.05.2018, Administrator główny:

28.12.2015, Administrator główny:

Dodanie załącznika Ogłoszenie o naborze na wolne stanowisko pracy

Dodanie załącznika Nazwa pliku

28.12.2015, Administrator główny: